گوگل 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مرموز هزینه می نماید

به گزارش استدیو دیفا، ساعاتی قبل شرکت فسیل که در زمینه ساخت ساعت هوشمند هم فعالیت دارد، خاطرنشان کرد اسرار مربوط به تکنولوژی ساعت های هوشمند را در ازای دریافت 40 میلیون دلار در اختیار گوگل قرار می دهد. طی این قرارداد، گوگل علاوه بر اسناد و مدارک مربوط به این تکنولوژی، بخشی از تیم تحقیق و توسعه این شرکت را به خدمت می گیرد.

گوگل 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مرموز هزینه می نماید

به گفته یکی از مقام های ارشد شرکت فسیل، این قرارداد در نهایت منجر به ارائه محصولات نوآورانه ای می گردد که چنین نوآوری هایی هنوز در محصولات موجود در بازار دیده نمی گردد. در سال 2015 کمپانی فسیل شرکت Misfit را با پرداخت 260 میلیون دلار خریداری کرد و این تکنولوژی بخشی از این خرید محسوب می شد.

در این میان نه تنها شرکت های فسیل و گوگل از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد، بلکه ظاهرا گوگل میخواهد آن را با شرکای تجاری خود در زمینه پلتفرم Wear OS به اشتراک بگذارد. معاون بخش مدیریت محصول Wear OS در این زمینه می گوید: ما این تکنولوژی در حال توسعه را دیدیم و به نظر ما اگر گوگل این تکنولوژی را در اختیار بگیرد، نه تنها می توانیم با همکاری فسیل به توسعه آن ادامه دهیم بلکه آن را در اختیار دیگر شرکای فعال در این اکوسیستم هم خواهیم گذاشت. در نهایت این موضوع می تواند قابلیت های جذابی را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

فرایند پرداخت مبلغ موردنظر بین گوگل و شرکت فسیل در ماه جاری نهایی می گردد ولی هنوز هیچکدام از آن ها به طور روشن و شفاف به این موضوع که چه زمانی اولین محصولات مبتنی بر این تکنولوژی مرموز روانه بازار می گردد، اظهارنظر نکرده اند.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مرموز هزینه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مرموز هزینه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید