مشکل اینتل و اپل چیست؟

به گزارش استدیو دیفا، شاید تنها دلیل کنارکشیدن اینتل از فراوری مود م های 5G توافق اپل با کوالکام نباشد؛ چراکه اپل پیش از این توافق، اصلی ترین متخصص اینتل در حوزه فراوری مودم 5G را به استخدام خود درآورده است. روزنامه تلگراف (Telegraph) طبق ایمیل فاش شده از مدیران ارشد اینتل اعلام نموده اوماشانکار تیاچاراجان متخصص کارامد اینتل در فراوری مودم های 4G محصولات 2018 اپل و همچنین توسعه دهنده پروژه مودم 5G با نام XMM 8160 بوده است. به دنبال استخدام اوماشانکار توسط اپل، اینتل به اجبار از قراردادش با اپل استعفا داد و در همان روز، قرارداد اپل و کوالکام منقعد شد.

مشکل اینتل و اپل چیست؟

بسیاری معتقدند اپل از سرعت اینتل در پیشبرد پروژه اینتل ناراضی بوده است. کوپرتینویی ها براساس قراردادشان با اینتل، گوشی های آیفون با قابلیت 5G را در سال 2020 می توانستند روانه بازار نمایند. این درحالی است که هم اکنون گوشی های 5G شرکت های دیگر در بازار حضور دارند.

این مسائل ممکن است عامل اصلی یا حتی مهم در حرکت اپل به سوی حل دعوای اقتصادی اش با کوالکام بوده باشد. به تازگی، جزئیاتی از دادگاه اپل و کوالکام منتشرشده مبنی بر اینکه اپل هدف بلندمدتی برای کاهش حق انتشار پرداختی خود به کوالکام دارد.

برای دستیابی به این هدف، اپل حق فراوری پتنت های کوالکام را رعایت ننموده و حتی عمدا از مجوز کوالکام در فراوری پتنت های ارزان قیمت استفاده نموده تا بتواند حق انتشار پرداختی به کوالکام را غیرمنطقی و گران جلوه دهد و ازنظر اقتصادی به کوالکام ضرر بزند.

به نظر می رسد اپل مشغول طراحی مودم 5G خود زیرنظر جانی سروجی، معاون ارشد مدیریت سخت افزار اپل است و به نظر نمی رسد شاهد حضور مودم های 5G فراوری اپل در آیفون ها تا سال 2021 باشیم.

زومیت

منبع: انتخاب

به "مشکل اینتل و اپل چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل اینتل و اپل چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید