مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت

به گزارش استدیو دیفا، مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش 16 سانتی تری تراز دریاچه ارومیه اطلاع داد.

مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه تراز فعلی دریاچه ارویمه 1270.44 متر است اضافه کرد: تراز دریاچه در سال گذشته 1270.28 متر بوده که نشان از افزایش 16 سانتی متری تراز نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سرخوش توضیح داد: وسعت دریاچه امروز 1928.90 کیلومتر مربع است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 193 کیلومترمربع افزایش داشته است.

وی گفت:حجم فعلی آب دریاچه ارومیه یک میلیارد و 360 میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 290 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

سرخوش با اشاره به ورود 2 میلیون مترمکعب آب در مرحله اول رهاسازی به پیکره دریاچه یادآور شد: رهاسازی از سدهای شهرچای، سد مهاباد و رودخانه زولا بود که سد مهاباد و شهرچای به اتمام رسیده و تا 10 روز دیگر رهاسازی از رودخانه زولا چای ادامه دارد.

مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: بدلیل بارندگی های بسیار خوب امسال و وضعیت خوب ذخایر سدها مرحله دوم رهاسازی پس از معین منابع و مصارف از بهمن ماه امسال شروع می گردد و مرحله سوم نیز در صورت تداوم بارندگی ها فروردین 98 خواهد بود.

وی ادامه داد: براساس مصوبات بیشترین لایروبی انهار و رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه انجام و بیشترین تعداد سردهنه احداث و یا بازسازی شده تا کمترین میزان پرت آب صورت گیرد که با اقدامات صورت گرفته اکثر رواناب ها به سمت پیکره جاری شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید