ماجرای فروش سهام عدالت به وسیله بانک ها

به گزارش استدیو دیفا، تمامی دارندگان سهام عدالت صرف نظر از این که کدام یک از روش های آزادسازی را انتخاب نموده اند، می توانند با مراجعه به شعب بانک هایی که شماره شبای آن را برای دریافت سود در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند، اقدام به فروش 30 درصد سهام خود نمایند.

ماجرای فروش سهام عدالت به وسیله بانک ها

به گزارش استدیو دیفا به نقل از تسنیم، آزادسازی سهام عدالت در حالی از روز نهم اردیبهشت سال جاری در حال انجام است که دارندگان این سهام تا 9 خرداد سال جاری فرصت داشتند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir روش مستقیم را برای فروش سهام خود انتخاب نمایند که البته این مهلت تا 15 خردادماه تمدید شده است.

این در شرایطی است که تا کنون از 49 میلیون مشمول سهام عدالت هستند که 46 میلیون نفر آنها در قید حیات هستند فقط 12 میلیون و 700 هزار نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب نموده اند که شاید بتواند عمده دلیل این عدم استقبال را در تعیین بودن مزایا و معایب هر یک از این روش ها جستجو کرد.

بر این اساس باید گفت در روش مستقیم مشمولان، مالکیت و مدیریت سهام عدالت خود را بصورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار می گیرند. البته در این روش مشمولان فقط مدیر سهام خود در 36 شرکت بورسی و فرابورسی در سبد سهام عدالت می شوند و مدیریت باقی سهام شان در شرکت های غیربورسی سهام عدالت در اختیار شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت قرار می گیرد.

در مقابل در روش غیرمستقیم هر چند مالکیت سهام در اختیار سهامداران عدالت است، اما مدیریت این سهام در اختیار شرکت های سرمایه گذاری قرار گرفته و قرار است در آینده مشمولان سهامدار این شرکت ها شوند و فروش سهام عدالت این دسته از مشمولان نیز در قالب فروش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی صورت خواهد گرفت.

اما به تازگی اعلام شده است علاوه بر فراهم شدن فروش سهام عدالت در قالب روش مستقیم و غیرمستقیم، تمامی دارندگان سهام عدالت صرف نظر از این که کدام یک از این روش ها را انتخاب نموده اند، می توانند با مراجعه به شعب بانک هایی که شماره شبای آن را برای دریافت سود در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند، فرم فروش وکالتی 30 درصد از سهام خود را پر نموده و یکی دو روز بعد، وجه حاصل از فروش این قسمت از سهام عدالت خود را دریافت نمایند.

نکته مهم دیگر در این زمینه این است که آن دسته از مشمولانی که کد معاملاتی دارند برای فروش 30 درصد سهام عدالت خود احتیاج به مراجعه به بانک ندارند و به وسیله کد بورسی خود می تواند این بخش از سهام عدالت خود را بفروشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای فروش سهام عدالت به وسیله بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فروش سهام عدالت به وسیله بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید