عملکرد اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ارزیابی می گردد

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت از تدوین آیین نامه ارزیابی فعالیت های آموزشی اعضای هیات علمی این دانشگاه و اجرایی کردن آن در کمتر از یک ماه آینده اطلاع داد.

عملکرد اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ارزیابی می گردد

دکتر ابوالفضل واحدی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب در خصوص جزییات آئین نامه ارزشیابی فعالیت های آموزشی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت اضافه کرد: در سال های اخیر توجه به فعالیت های پژوهشی در دانشگاه بسیار با هدف و برنامه جلو رفته و در این زمینه پیشرفت های خوبی نیز حاصل شده است اما در برخی موارد احساس می شد که این امر سایر فعالیت های اعضای هیات علمی بخصوص در حوزه آموزش را تحت تاثیر قرار می داد، بنابراین با توجه به اینکه سیاست های کلی نظام آموزش عالی در حوزه آموزش متمرکز شده باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت بگیرد به همین دلیل دانشگاه علم و صنعت آئین نامه ای را در دست تدوین دارد که براساس آن فعالیت های آموزشی اعضا ارزیابی می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: آیین نامه ارزشیابی فعالیت های آموزشی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت پس از آنالیز، اعمال دیدگاه ها و نظرات اعضای هیات علمی دانشگاه تصویب نهایی خواهد شد، در واقع کوشش داریم در این آیین نامه تمامی فعالیت های آموزشی اعضا در قالب یک امتیاز آموزشی ثبت گردد. در این آیین نامه چندین محور را پیش بینی نموده ایم و در تدوین آن این محورهای اساسی مورد توجه قرار بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علم وصنعت اظهار داشت: توجه به کیفیت آموزشی، رعایت نظم و مقررات آموزشی، مشارکت در فعالیت های صنعتی و بین المللی و همچنین ارائه کارگاه های آموزشی از جمله محورهای مهم آیین نامه ارزیابی فعالیت های آموزشی اعضای هیات علمی می باشد که البته نحوه تعامل این اعضا و همچنین مشارکت اجتماعی آن ها با دانشجویان نیز در این آیین نامه لحاظ می گردد. در واقع کوشش ما این است که تمامی موارد را در آیین نامه فوق لحاظ خواهیم کرد.

دکتر واحدی اظهار داشت: کوشش ما این است که در آیین نامه ارزیابی فعالیت های آموزشی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت تمامی شاخص ها و محورها به صورت کمی در بیایند تا قابل مقایسه باشند و بتوانیم از درون آن اعضای هیات علمی برتر در حوزه آموزشی را معرفی کنیم.

وی همچنین یادآورشد: در حال حاضر آیین نامه ارزشیابی آموزشی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت تدوین شده و برای اعمال نقطه نظرات مختلف در حال آنالیز مجدد است و کوشش ما این است که این آیین نامه کمتر از یک ماه دیگر تصویب گردد و بتوانیم بر اساس آن در هفته آموزش که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می گردد، اعضای هیات علمی برتر دانشگاه معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عملکرد اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ارزیابی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ارزیابی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید