عرضه های بازار احساسی است ، فرایند کاهشی بورس بیش تر از یک اصلاح است

به گزارش استدیو دیفا، عضو انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای با بیان این که عدم آموزش کافی به سهامداران سهام عدالت باعث فشار به بازار می گردد، گفت: رقم مورد انتظار خانوارها محقق نمی گردد و طرح کلی زیر سوال می رود.

عرضه های بازار احساسی است ، فرایند کاهشی بورس بیش تر از یک اصلاح است

همایون دارابی، عضو انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای در مصاحبه با خبرنگار استدیو دیفا در خصوص کاهش شاخص بورس در روزهای اخیر اعلام کرد: وقتی مدت زمان اصلاح از چند روز عبور می­کند و میزان افت شاخص به ارقام قابل ملاحظه­ای مانند روز چهارشنبه که به حدود 1.5 درصد یا امروز که شاخص به 3 درصد منفی می­رسد، بازار آغاز به یک دوره اصلاح فرایند می­کند. این کاهش قیمت­ها به دلیل این که شاخص از یک میلیون و هفتاد و هشت هزار واحد حدود 14 درصد کاهش پیدا نموده است، در حال حاضر شبیه به مفهوم ریزش است. این فرایند بیش از یک اصلاح است و فرایند افزایشی جای خود را به یک فرایند کاهشی داده است.

دارابی مهم ترین نگرانی پیش روی بازار را سهام عدالت دانست و اضافه نمود: در واقع شاهد عرضه ­های احساسی در بازار هستیم و این نگرانی باید برطرف گردد. سهام عدالت مساله بسیار مهمی است و هر دو سمت قضیه، یعنی دارندگان سهام عدالت و بازار، محق هستند.

وی همچنین با اشاره به این که در طول پانزده سال گذشته، آموزش­های کافی به سهامداران سهام عدالت داده نشده است، اضافه نمود: در حال حاضر این سهامداران به آن به صورت یک فرصت فروش نگاه می­کنند. همین قضیه با توجه به فشاری که بازار وارد می­کند، این خطر را ایجاد می­کند که مزیت­های این طرح با چالش روبرو شده و طرح کلی زیر سوال برود. چون قطعا با کاهش قیمت­ها رقم مورد انتظار خانوارها محقق نمی­گردد و فشارد وارده به بازار باعث نارضایتی دارندگان این سهام می­گردد.

این کارشناس با تاکید بر این که دولت باید برنامه­ های منسجمی از نظر ابزارسازی، تبلیغات و ارائه پیشنهادهای جذاب به مشتریان صورت دهد تا آنها بتوانند در این شرایط بازار تصمیمات معقول­تری بگیرند، بیان کرد: ضروری است دولت تمهیداتی را برای مقابله با فروش های بی ­ضابطه در نظر بگیرد. شاید حتی لازم باشد بودجه ­ی موقت برای خرید سهام فراهم کند تا مانع به وجود آمدن شرایط سختی برای بورس بگردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "عرضه های بازار احساسی است ، فرایند کاهشی بورس بیش تر از یک اصلاح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه های بازار احساسی است ، فرایند کاهشی بورس بیش تر از یک اصلاح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید