شکار پرندگان گیلان به زودی قانونی می گردد

به گزارش استدیو دیفا، مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: با شروع صدور پروانه شکار، صید و شکار پرندگان از نیمه آبان قانونی می گردد.

شکار پرندگان گیلان به زودی قانونی می گردد

به گزارش خبرنگاران، قربانعلی محمدپور گفت: با ابلاغ دستورالعمل مربوط به صید و شکار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، شکارچیان مجاز، از 15 آبان می توانند اقدام به اخذ پروانه شکار نمایند.

وی اضافه کرد: صدور پروانه شکار از نیمه آبان ماه به صورت محدود در دفاتر پیشخوان دولت صادر می گردد و اداره کل محیط زیست گیلان در هماهنگی با دامپزشکی استان نسبت به پایش مشترک در خصوص احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عمل خواهد نمود که در صورت تایید و اعلام دامپزشکی مبنی بر شیوع بیماری، صدور پروانه های شکار متوقف و مجوزهای صادر شده لغو خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: بر اساس اختیارات در نظر گرفته شده در ابلاغیه سازمان محیط زیست، شکارچیان مجاز خواهند بود تا صرفاً در روزهای پنج شنبه و جمعه در هر سفر یا روز شکار، از پرندگان خشکی زی نظیر کبک تا دو قطعه و از پرندگان آبزی 4 قطعه را شکار نمایند.

وی گفت: روزهای شکار هم برای دو روز پنج شنبه و جمعه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: در دو سال گذشته به علت شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، صدور پروانه شکار از سوی سازمان ممنوع اعلام شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکار پرندگان گیلان به زودی قانونی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار پرندگان گیلان به زودی قانونی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید