جدیدترین دیوار هوشمند ضدسیل چگونه کار می نماید؟ ، تخمین وضعیت اضطراری ، تنظیم ارتفاع بر حسب وضعیت سیلاب

به گزارش استدیو دیفا، دیوارهای هوشمند از برترین ایده های حفاظت از مردم در برابر سیل محسوب می شوند. این دیوارها انواع مختلفی دارند اما اغلب از یک رویکرد یکسان، یعنی واکنش به بالا آمدن سطح آب استفاده می نمایند.

جدیدترین دیوار هوشمند ضدسیل چگونه کار می نماید؟ ، تخمین وضعیت اضطراری ، تنظیم ارتفاع بر حسب وضعیت سیلاب

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سیل ها یکی از پر هزینه ترین و مرگبارترین خطرات طبیعی در دنیا محسوب می شوند. اما بعضی شهرها و کشورها به علت موقعیت جغرافیایی خود بیشتر در معرض مخاطرات طبیعی قرار دارند و بر همین اساس است که باید در این مناطق تمهیداتی برای حفظ سلامت افراد اندیشیده گردد.

یکی از جددیترین دیوارهای هوشمندی که این روزها در ایالات متحده در حال آزمون است، یک راه چاره ابتکاری است که برای حفاظت از زیرساخت های حیاتی (بیمارستان ها، خدمات آب و برق، فرودگاه ها و غیره) استفاده می گردد. بسیاری از مناطق شهری در مجاورت رودها و رودخانه ها قرار دارند و در نتیجه خطر سیل این مناطق را به شدت تهدید می نماید.

با این حال می توان با استفاده از دیوارهای هوشمند مخاطرات سیل را به حداقل رساند . جدیدترین نوع این دیوارها که فعلا توسط گروهی از پژوهشگران آمریکایی در حال آنالیز و آزمون است است شامل این ویژگی ها است:

-حساس به بالا آمدن آب و واکنش هوشمند

-قابلیت نصب در مراکز مهم و پر تردد

- قابل نصب با استفاده از تکنولوژی تلسکوپی برای کاهش احتیاج به حفاری

-قابلیت تنظیم ضخامت دیوارها بر اساس موقعیتی که دیوار در آن استفاده می گردد

-قابلیت اجرای دیوار در دو حالت دستی و اتوماتیک

-قابلیت تنظیم دیوار بر اساس مقدار بارش ماهانه و سالانه موقعیت مورد استفاده

منبع: انتخاب

به "جدیدترین دیوار هوشمند ضدسیل چگونه کار می نماید؟ ، تخمین وضعیت اضطراری ، تنظیم ارتفاع بر حسب وضعیت سیلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین دیوار هوشمند ضدسیل چگونه کار می نماید؟ ، تخمین وضعیت اضطراری ، تنظیم ارتفاع بر حسب وضعیت سیلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید