تصویب اعطای 85میلیارد تومان تسهیلات به بخش های گردشگری و صنایع دستی خوزستان

به گزارش استدیو دیفا، سرپرست معاونت برنامهریزی و سرمایهگذاری ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: با پیگیریهای صورتگرفته، اعطای 85میلیارد تومان تسهیلات به حوزههای گردشگری و صنایع دستی استان به تصویب رسید.

تصویب اعطای 85میلیارد تومان تسهیلات به بخش های گردشگری و صنایع دستی خوزستان

به گزارش استدیو دیفا به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، پیمان نبهانی امروز سهشنبه هفتم خردادماه 98 در ابتدا با بیان اینکه خوزستان رنگینکمان اقوام و بهشت گردشگران است اظهار کرد: این این استان، برف و دریا، آب و افتاب، کوه و دشت، جنگل و جلگه و مجموع همه جاذبههایی که استانهای دیگر بصورت تک جاذبه دارند را یکجا دارا است واین ظرفیتها، سرمایهگذاری در این حوزه را جذاب وطرحها را از لحاظ مالی توجیه میکند.

او، تصویب بستههای حمایتی توسط کارگزاران دولتی و پیگیری در راستای به بار نشستن اثر این حمایتها توسط بالاترین مقام اجرایی استان را بهترین دلیل بر کوشش دولت برای رونق گردشگری در این استان عنوان نمود و گفت: سرانه ایجاد اشتغال پایین، عدم احتیاج به دانش وارداتی، وسعت اشتغال در این حوزه و تنوع کاری از جمله مزایایی است که در این صنعت وجود دارد.

سرپرست معاونت برنامهریزی و سرمایهگذاری ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان توضیح داد: هر چند اقدامات زیادی به منظور ترغیب سرمایهگذاران به تزریق نقدینگی و فعالیت در گردشگری انجام شده است ولی بدون شک اعطای تسهیلات کمبهره و یا حمایتشده از سوی دولت یکی از مهمترین مشوقهای دولت محسوب خواهد شد.

وی اضافه نمود: در این راستا، پیگیریهای صورتگرفته منجر به تصویب 85 میلیارد تومان شده که از این مقدار 56 میلیارد تومان در قالب یارانه تسهیلات طرحهای گردشگری و 29 میلیارد تومان نیز در قالب یارانه تسهیلات صنایع دستی با موضوع ایجاد اشتغال است.

نبهانی اظهار داشت: بر همین اساس، ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، اقدام به فراخوان از کلیه سرمایهگذاران راغب به دریافت تسهیلات گردشگری حمایتشده نموده است و درحال حاضر تقاضاهائی با تسهیلات درخواستی حدود 500 میلیون تومان را در دست آنالیز دارد؛ ضمن اینکه صنعتگران رشتههای مختلف صنایع دستی را نیز فراخواندهایم تا با تکمیل مدارک خود به بانک عامل معرفی شوند.

او از کاهش زمان فرآینده صدور موافقتهای اصولی از سوی معاونت سرمایهگذاری میراث فرهنگی استان اطلاع داد و اضافه نمود: از مالک بناهایی که دارای ارزش معماری و تاریخی هستند و راغب هستند تا در حوزه گردشگری فعالیت نمایند نیز میخواهیم تا با طی فرآیند تغییر کاربری بناهای خود به گردشگری، از بستههای حمایتی دولت بهرهمند شوند.

او در سرانجام اظهار امیدواری کرد: با کوششهایی که در سطوح مختلف مدیریتی استان و کشور در راستای بهبود شاخصهای اجتماعی و مالی خوزستان صورت خواهد گرفت، شاهد تحولی در حوزه اشتغال و برطرف محرومیتها باشیم.

منبع: میراث آریا

به "تصویب اعطای 85میلیارد تومان تسهیلات به بخش های گردشگری و صنایع دستی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب اعطای 85میلیارد تومان تسهیلات به بخش های گردشگری و صنایع دستی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید