تأکید ظریف بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات با نیجر

وزیر امور خارجه کشورمان بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات با نیجر و نقش بخش های خصوصی دو کشور در این زمینه تأکید کرد.

تأکید ظریف بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات با نیجر

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سوولی آیدی نایب رئیس مجلس نیجر به همراه اعضای گروه دوستی مجلسی دو کشور در مجلس نیجر، امروز (دوشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط با کشورهای آفریقایی در سیاست خارجی ایران، به روابط خوب و محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران با نیجر اشاره و تاکید نمود: زمینه های زیادی برای گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری بین دو کشور وجود دارد و ضروری است که دولت و مجلس های دو کشور در این زمینه کوشش بیشتری نمایند.

به گفته وی زمینه خوبی برای همکاری های بخش های خصوصی دو کشور هم وجود دارد و آنها می توانند در گسترش هر چه بیشتر روابط نقش موثری داشته باشند.

نایب رئیس مجلس نیجر نیز ضمن ارائه گزارشی از سفر خود به ایران، در خصوص سیل اخیر و خسارت های آن از طرف دولت، مجلس و مردم نیجر با مردم کشورمان ابراز همدردی و مردم ایران را سرزنده، خونگرم و مهمان نواز توصیف و از اینکه گروه دوستی مجلسی دو کشور توانسته است در زمینه مراودات دوجانبه مخابراتی، دانشگاهی، سیاسی و مجلسی در جهت توسعه روابط با ایران گام هایی بردارد، ابراز خرسندی کرد.

سوولی آیدی دیروز (یکشنبه) نیز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأکید ظریف بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات با نیجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ظریف بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات با نیجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید