برگزاری بزرگترین مانور مشترک دریایی بین فرانسه و هند

به گزارش استدیو دیفا، فرانسه و هند روز آدینه بزرگترین رزمایش دریایی مشترک خود را برگزار کردند.

برگزاری بزرگترین مانور مشترک دریایی بین فرانسه و هند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که اقیانوس هند به عنوان یکی از راهبردی ترین خطوط کشتیرانی دنیا مورد توجه قرار گرفته است، فرانسه و هند روز آدینه بزرگترین رزمایش مشترک دریایی را شروع نموده اند. نیروی دریایی فرانسه ناو هواپیمابر شارل دوگل را در این مانور دریایی شرکت داده است.

فرانسه و هند نگران افزایش تسلط نظامی و مالی چین و ادعاهای ارضی این کشور هستند. این ادعاها موجب تشدید تنش ها در دریای جنوبی چین شده است.

دریاسالار اولیویر لیباس فرمانده ناوگان دریایی فرانسه شرکت کننده در این رزمایش گفت: تصور می کنیم که می توانیم ثبات بیشتری را در منطقه ای برقراری کنیم که کاملا منطقه ای راهبردی است و نقش مهمی در تجارت بین المللی دارد.

بخش مهمی از تجارت بین آسیا و اروپا و خاورمیانه به خصوص نفت به وسیله این اقیانوس انجام می گردد.

فرانسه و هند هر یک با 6 فروند کشتی جنگی و زیردریایی در هفدهمین مانور دریایی مشترک شرکت نموده اند. مقام های فرانسوی بر این باورند که این بزرگترین رزمایش دریایی مشترک دو کشور از سال 2001 میلادی است.

اقدام چین در اجرای پروژه کمربند و جاده و افزایش حضور کشتی های جنگی و زیردریایی های این کشور در آبراه های مهم دنیا، موجب نگرانی شدید هند شده است.

دیدیه مالتر فرمانده نیروی دریایی فرانسه در منطقه در این باره گفت: چین یک کشور متجاوز و مهاجم در اقیانوس هند نیست. اتفاقات و رویدادهایی را که اکنون در دریاهای اطراف چین مشاهده می کنید، در اقیانوس هند مشاهده نمی کنید.

وی اضافه کرد: طرح رئیس جمهور چین برای احداث مسیرهای تجاری موسوم به کمربند و جاده که شامل اقیانوس هند نیز می گردد، راهبردی است که عمدتا مالی است و شاید اهداف دوگانه نیز داشته باشد.

وی البته اشاره ای به هدف دیگر چین از اجرای این طرح و پروژه بزرگ ننموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برگزاری بزرگترین مانور مشترک دریایی بین فرانسه و هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری بزرگترین مانور مشترک دریایی بین فرانسه و هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید