اهداف پشت پرده مقامات آمریکایی در سفر به خاورمیانه

به گزارش استدیو دیفا به نقل از رویترز، بدر بن حمد بوسعیدی وزیر خارجه عمان، امروز شنبه در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم آمریکا برای قراردادن نام انصارالله یمن در لیست گروه های ترویستی گفت: نمایندگان آمریکا در حال رایزنی با مقامات خاورمیانه هستند و دیوید شنکر دیپلمات ارشد ایالا متحده در امور خارومیانه نیز در سفر اخیر خود به مسقط با مقامات عمانی در این رابطه صحبت کرد.

اهداف پشت پرده مقامات آمریکایی در سفر به خاورمیانه

در هفته های گذشته چند رسانه آمریکایی از جمله فارین پالیسی گزارش دادند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قبل از کنار رفتن از قدرت در ژانویه 2021، انصارالله یمن را در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی قرار می دهد.

فارن پالیسی به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشته بود که مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن کوشش زیادی نموده تا دولت ترامپ را از قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان های تروریستی آمریکا منصرف کند؛ چرا که این اقدام ممکن است فرایند ارسال خدمات امدادرسانی و بشردوستانه سازمان ملل به ملت یمن را مختل کند.

گزارش مربوط به تصمیم ترامپ برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان های تروریستی آمریکا را اولین بار روزنامه واشنگتن پست در مهر ماه گذشته فاش کرد.

روزنامه واشنگتن پست در مهرماه گذشته با ارائه گزارشی در این زمینه، قرار دریافت نام انصارالله در فهرست سازمان های تروریستی را یک احتمال دانست و نوشت: واشنگتن احتمالا نام انصارالله یمن را در این فهرست قرار دهد.

در ادامه گزارش واشنگتن پست تاکید شد که تاثیر اقدامات آمریکا علیه انصارالله یمن نمادین خواهد بود، اما ممکن است فرایند فعالیت های سازمان های امدادرسانی و یاری های بشردوستانه به یمن را با مشکل روبرو کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اهداف پشت پرده مقامات آمریکایی در سفر به خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف پشت پرده مقامات آمریکایی در سفر به خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید