افراد حاشیه گرگانرود منطقه را ترک نمایند، درخواست بالگرد از تهران

به گزارش خبرنگاران، سیدمناف هاشمی، بعدازظهر چهارشنبه در مورد سیل اخیر گلستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حجم آب سدها زیاد و در حال افزایش است و با هماهنگی با وزارت نیرو و استاندار خراسان شمالی به دنبال مدیریت و کنترل آب ورودی از خراسان شمالی هستیم.

افراد حاشیه گرگانرود منطقه را ترک نمایند، درخواست بالگرد از تهران

هاشمی با بیان اینکه با توقف بارندگی و ایجاد راه های فرعی برای راهنمایی سیلاب اوضاع بهتر شده است، اضافه نمود: افرادی که در حاشیه رودخانه گرگانرود و سدها هستند منطقه را ترک نمایند.

وی گفت: احتمال ورود سیلاب به شهر گنبدکاووس وجود دارد البته از آنجا که آب پخش می گردد ارتفاع آن از 40 تا 50 سانتی متر بیشتر نخواهد بود.

او با بیان اینکه شهرستان های مینودشت، کلاله، گنبدکاووس، آق قلا، بندرترکمن و گمیشان به شدت درگیر سیلاب شده اند، گفت: در فاصله گنبدکاووس تا آق قلا آب به جهتهای فرعی و مزارع راهنمایی می گردد تا از شدت خسارت ها در آق قلا، گمیشان و بندرترکمن کم کند.

وی اضافه نمود: در 24 ساعت آینده در صورت توقف بارش ها اوضاع می تواند کنترل گردد.

استاندار گفت: برآورد اولیه از میزان خسارت سیلاب ناشی از سرریزشدن سدهای بوستان، گلستان و طغیان رودخانه اترک در شرق گلستان حدود 150 میلیارد تومان اعلام شد.

وی با بیان اینکه 200 روستای استان دچار مشکل شده بودند که به 50 روستا کاهش یافته است، توضیح داد: در ارتباط تلفنی با آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای جبران خسارت قول مساعدت گرفتیم.

استاندار با اشاره به اینکه برای امدادرسانی درخواست دو بالگرد به تهران داده شده است، درباره وضعیت جاده خوش ییلاق هم گفت: در این جاده در 20 نقطه ریزش کوه داشتیم که نیروهای راهداری، امدادی، سپاه، ارتش، انتظامی، هلال احمر و دیگر دستگاه ها در حال فعالیت هستند.

وی گفت: در راه ماندگان به مکان های امن منتقل شده اند اما تعدادی خودرو در جهت مانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افراد حاشیه گرگانرود منطقه را ترک نمایند، درخواست بالگرد از تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد حاشیه گرگانرود منطقه را ترک نمایند، درخواست بالگرد از تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید