آب آلوده 40 دانش آموز مهاباد را راهی بیمارستان کرد

به گزارش استدیو دیفا، دکتر سامرند مرزنگ در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص جزییات این حادثه اظهارداشت: روز 29 مهرماه سال جاری 5 نفر از دانش آموزان روستای دریاس مهاباد به مراکز درمانی مراجعه کردند که به دلیل استفاده از آب چشمه آلوده در مدرسه دچار عفونت روده ای شده بودند.

آب آلوده 40 دانش آموز مهاباد را راهی بیمارستان کرد

وی ادامه داد: از روز 29 مهرماه تا شب گذشته تعداد دانش آموزان مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی به 40 نفر رسیده است که از این تعداد 10 نفر هم اکنون در بیمارستان بستری هستند.

مرزنگ با بیان اینکه آزمایشات انجام گرفته نشان دهنده این است که یکی از چشمه های تامین کننده آب آشامیدنی روستا دارای آلودگی میکروبی بوده است گفت: هم اکنون کارشناسان مرکز بهداشت مهاباد در محل حضور دارند و در حال آنالیز منابع آبی روستا هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به اینکه امروز پنجشنبه مخازن آب این روستا توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی شستشو می گردد گفت: تا اطمینان کامل از بهداشتی بودن مخازن آب روستا با استفاده از تانکر به اهالی آبرسانی می گردد.

مرزنگ با بیان اینکه در حال حاضر کارشناسان مرکز بهداشت مهاباد مشغول ارائه آموزش به مردم برای استفاده از آب مطعمن هستند اضافه نمود: امروز کوشش می گردد مشکل آب شرب این روستا حل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آب آلوده 40 دانش آموز مهاباد را راهی بیمارستان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب آلوده 40 دانش آموز مهاباد را راهی بیمارستان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید